Rozsudek je podle ní z předložených materiálů nepřezkoumatelný. "Po přezkoumání napadeného rozsudku byl odvolacím soudem rozsudek vrácen soudu prvního stupně k dalšímu projednání a rozhodnutí. Rozsudek má vady, které nelze napravit v řízení odvolacím a ve věci je třeba provést ještě další důkazy, mimo jiné doplnit výslechy svědků," vysvětlila Skřivanová.

Kunc, který se ve středu odvolacího řízení zúčastnil, má podle verdiktu žďárského okresního soudu z letošního 23. března strávit sedm a půl let ve vězení za zorganizování napadení, vydírání a podplácení. Mimo jiné měl podle obžaloby nechat zmlátit sanitáře, který mu nechtěl dohazovat klienty. Podle svědků chtěl konkurenci podpálit auta a výhrůžkami získával statisíce korun. Kunc se ale hájil tím, že je kauza spiknutí a proti výši rozsudku se na místě odvolal. Soud ho navíc potrestal peněžitým trestem 300 tisíc korun. Odvolání podal kromě Kunce také státní zástupce, který se ale naopak dožaduje zpřísnění trestu, jehož horní hranice je 10 let vězení a peněžitý trest až pět milionů korun. Poškození v případu se svého práva na odvolání vzdali.

Okresní soud by se podle Skřivanové vzhledem k závažnosti případu měl celou kauzou znovu zabývat nejdéle do dvou týdnů. Pak se ale mohou všechny strany proti jeho verdiktu znovu odvolat. Pokud se tak stane, pobočka Krajského soudu v Jihlavě by odvolání měla znovu projednat přibližně koncem prázdnin. Kunc se k verdiktu odvolacího soudu v Jihlavě odmítl vyjádřit.