"Už před jednou hodinou ráno vyjeli hasiči do Dyjákoviček, kde vichr utrhl plechovou střechu rodinného domu," řekl Haid. Střechu o rozměrech 13 krát devět metrů i s dřevěnou konstrukcí vítr podle něho odhodil do proluky mezi dvěma domy na zaparkované auto. "Střechu se hasičům pomocí dřevěných vzpěr podařilo zvednout a se zavaleným autem odjet," upřesnil Haid.

Ve vesnici Krkovice ucpala nad ránem tající vrstva krup kanalizační vpusti a voda zaplavila sklepy domů. "Kroupy poškodily střechy a okna domů. Hasiči odčerpávali vodu z téměř desítky sklepů a garáží," popsal Haid.

Vichřice vyvracela na Znojemsku také stromy. Vzrostlý topol o průměru 60 centimetrů například hasiči pořezali a uklidili ze silnice v Dyjákovičkách, strom vyvrácený do poloviny vozovky odklízeli v Derflicích. Ze silnic v těchto i v okolních obcích odklidili podle slov Haida asi deset spadlých stromů a velkých ulomených větví. "V Chvalovicích vyjížděli ráno k čerpání vody na hřišti," dodal mluvčí.

Strom vyvrácený větrem také ráno zablokoval provoz na železniční trati v Rosicích na Brněnsku. Kvůli vyvrácenému kmenu tam nemohl rosickým nádražím projet vlak. "Na místo ve 4.44 hodin vyjížděly dvě jednotky hasičů. Mohutný kmen hasiči motorovými pilami rozřezali několik minut po páté hodině, kolejiště se od zbytků stromu podařilo uvolnit asi za půl hodiny poté," řekl Haid.

K likvidaci následků noční bouřky na Znojemsku a Brněnsku nasadili krajští záchranáři pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. "Některé z nich skončily s prací před několika minutami," řekl Haid.