„Neznámý vstoupil v pobočce přibližně ve čtvrt na pět k přepážce a beze slov položil před pracovnici papír, na němž bylo napsáno, že jde o přepadení. Požadoval, aby mu žena vydala hotovost,“ řekla Dolejšová. „V textu dále sdělil, že má na sobě bombu, kterou kdykoli odpálí, že mu už nezáleží na životě,“ pokračovala mluvčí. Podle jejích slov výhrůžku podpořil tím, že pracovnici ukázal digitální odpočitavadlo, které mělo být údajně propojeno s bombou. Žena se obávala o život a peníze vydala.

Pachatelem byl štíhlý muž ve věku přibližně 50 let, vysoký 170 centimetrů a podle přepadené úřednice spíše zanedbaného vzhledu. Kulatý obličej měl maskovaný pouze slunečnými brýlemi ve stylu retro. Na sobě měl tmavou šusťákovou bundu.

Kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou o pomoc. Informace k dopadení pachatele mají lidé oznámit na nejbližší policejní služebně, případně prostřednictvím linky 158.

Podle informací agentury Mediafax je uloupená částka nižší než 100 tisíc korun a jde o pobočku na třídě Svobody.

V Olomouci byla naposledy přepadena pobočka České spořitelny v Hodolanech 20. května. Tam mělo jít o částku v řádech statisíců a pachateli byli dva mladíci.