Český výběr vede po čtyřech duelech šestou kvalifikační skupinu, když zatím ani jednou nezaváhal. Nejprve vyhrál v Lotyšsku, v Brně na podzim získal skalp olympijských vítězů z Francie, proti kterým nastoupí v Lyonu v nedělní odvetě, a dvakrát zdolal Lucembursko. V příštím týdnu reprezentanti budou v Praze hostit Lotyšsko a kvalifikaci zakončí v portugalském Fafe.

Trenér Lipták s asistentem Jiřím Míkou nominovali 22 hráčů, ze kterých budou vybírat sestavy pro jednotlivá utkání. Středeční duel v Plzni začne v 18 hodin.

Nominace házenkářů ČR na závěrečnou fázi kvalifikace o postup na ME:
Brankáři: Martin Galia (Lemgo/Něm.), Tomáš Mrkva (Karviná), Miloš Slabý (Balingen/Něm.), Petr Štochl (Füchse Berlín/Něm.). Pivoti: David Juříček (Montpellier/Fr.), Roman Požárek (Karviná), Tomáš Říha (Zubří), Václav Vraný (Dukla Praha). Spojky: Pavel Horák (Göppingen/Něm.), Jiří Hynek (Ahlener/Něm.), Filip Jícha (Kiel/Něm.), Daniel Kubeš (Lemgo/Něm.), Alois Mráz (Wetzlar/Něm.), Vojtěch Petrovský (Karviná), Tomáš Sklenák (Eisenach/Něm.), Jan Stehlík (Dukla Praha), Ondřej Zdráhala (Grosswaldstadt/Něm.). Křídla: Tomáš Číp (Zubří), Jan Filip (Rhein Neckar-Löwen/Něm.), Petr Linhart (Plzeň), Pavel Mičkal (Nordhorn/Něm.), Karel Nocar (Chambéry/Fr.).

Program týmu ČR:
Středa 10. června: 18.00 ČR - Portugalsko (Plzeň)
Neděle 14. června: 17.30 Francie - ČR (Lyon)
Středa 17. června: 18.00 ČR - Lotyšsko (Praha)
Sobota 20. června: 17.00 Portugalsko - ČR (Fafe)