"Jihočeští kriminalisté touto cestou děkují všem všímavým občanům, kteří zareagovali na výzvu ve sdělovacích prostředcích, týkající se svědka, který se se zavražděnou setkal v noci 20. prosince 2008 v půl čtvrté ráno v Husových sadech v Jindřichově Hradci. Vzhledem k tomu, že v souvislosti s uvedeným případem se objevuje mezi veřejností mnoho nepodložených spekulací a zavádějících informací, rozhodli se kriminalisté zrekapitulovat podložené skutečnosti, kterými jihočeská policie v současné době disponuje a využívá je při vyšetřování zvlášť závažného násilného trestného činu," řekla Kameníková.

Podle policie měly události před vraždou následující posloupnost: "Dne 19. prosince 2008 se Illeová účastnila večírku v Paradise Clubu v Jindřichově Hradci. Po půlnoci 20. prosince do dvou hodin ráno se pohybovala uvnitř klubu a v prostoru před ním, v půl třetí ráno byl zaznamenán výskyt ženy v parku na lavičce v Husových sadech v Jindřichově Hradci. V půl čtvrté ráno se pohybovala ve společnosti neznámého muže. Dne 1. března 2009 řeka Nežárka vydala tělo jedenatřicetileté Soni Illeové z Jindřichohradecka. Výsledek soudní pitvy potvrdil, že žena zemřela násilnou smrtí. Policie ČR žádala o pomoc všechny rybáře, turisty, milovníky přírody i majitele chat v prostoru lesního porostu Jemčina v katastru obce Val, kde bylo nalezeno tělo mrtvé ženy." Pro dokreslení situace policisté uvedli, že v uvedené době nebyl sníh a řeka Nežárka nebyla zamrzlá.

Dne 24. května kriminalisté opět vyzvali občany ke spolupráci a zveřejnili identikit důležitého svědka, který se měl v noci 20. prosince 2008 v půl čtvrté ráno setkat se zavražděnou ženou v Husových sadech v Jindřichově Hradci. Jde o muže 175 centimetrů vysoké střední postavy, má tmavé vlasy a vousy, strniště. Nosí dioptrické brýle, typu retro. V levém uchu měl muž dvě náušnice, kroužky. Oblečený byl do riflí a delší tmavé bundy na zip, na zádech ozdobené přibližně deseticentimetrovými písmeny. Na hlavě měl tmavou čepici z pružného materiálu a na rukách tmavé rukavice. Hovořil česky, bez přízvuku.

Prostřednictvím policie vyzývá bratr zavražděné ženy veřejnost k pomoci při pátrání po jejím vrahovi. „Za informaci, která povede k odhalení a následnému odsouzení pachatele vraždy spáchané na mé sestře Soně Illeové, vyplatím částku 100 tisíc korun. Souhlasím s tím, že veškeré informace budou předávány na bezplatnou linku 158,“ prohlásil bratr zavražděné.