Zahajovací koncert proběhne na náměstí Svornosti a bude uveden na počest 700 let od vzniku Českého Krumlova. Na programu je vokálně-instrumentální dílo s názvem Vodní hudba pro Český Krumlov. "Jsme rádi, že se nám po dvou letech jednání povedlo získat pro festival účast Renée Flemingové. Ta přiletí 16. července večer do Prahy z Ruska, o den později zahájí festival a 18. července vystoupí na galakoncertu v Pivovarské zahradě," uvedl prezident festivalu Jaromír Roháč.

Zároveň podotkl, že návštěvníci v podání dvojnásobné držitelky Grammy uslyší skladby od předních světových skladatelů jako jsou například Wolfgang Amadeus Mozart, Pietro Mascagni, Antonín Dvořák, Giuseppe Verdi, Georges Bizet či Frederick Loewe. "Flemingová zůstane v Česku po dobu celého festivalu a poté odlétá do Londýna," upřesnil Roháč.

V rámci celého festivalu se uskuteční 21 koncertů, které proběhnou především ve venkovních prostorách. Základním žánrem festivalu je klasická hudba, ale na své si přijdou i fanoušci folklóru, barokní hudby, muzikálu či popu. Zatančí soubor lidových tanců Kéve z Maďarska a proběhne festivalový koncert pěvecký hvězd - Karla Gotta a Evy Urbanové. "V letošním roce festivalový program bohužel z finančních důvodů nevyjede do okolních měst, ale zůstane pouze v Českém Krumlově," dodal Roháč.

Dále je na programu Dvořákova Rusalka v mezinárodním obsazení. Orchestr bude řídit John Keenan z Metropolitní opery v New Yorku a v titulních rolích alternují Julie Makerová, Dana Burešová, Allan Glassman, Aleš Briscein, Eva Urbanová a Alison Bolshoiová. Společně se představí houslisté Shlomo Mintz a Pavel Šporcl.

Dětský program nabídne vystoupení kanadského orchestru Calgary Youth Orchestra společně s dětským souborem Hájíček.

Závěrečný koncert proběhne v Zámecké jízdárně 22. srpna. Zahraje Pražská komorní filharmonie pod taktovkou Jakuba Hrůši a vystoupí violoncellista Kyrill Rodin z Ruska.

Vstupenky jsou v předprodeji přímo na webových stránkách festivalu.