Jan Kraus spadl mimo pódium v přímém přenosu při moderování soutěže krásy Miss Slovensko 2009. Na jevišti s ním byly ještě dvě finalistky, které seděly na dvou houpačkách. Americké webové stránky Dlisted.com citují tuto situaci a přidávají k ní ironický komentář. Bloggeři hodnotí nejen Krausův pád, ale všímají si také obou soutěžících, které byly v téže době na pódiu. Dívky totiž vůbec nereagovaly na moderátorovo náhlé zmizení ze scény. Obě se usmívaly a pozorovaly přítomné diváky.

Blogger, který píše pod pseudonymem Michael K, se posmívá právě reakci finalistek. "Líbí se mi, jak obě dívky absolutně nezajímá, jestli Jan právě umřel nebo jestli třeba krvácí v jámě. V tu chvíli mají totiž velice důležitou práci, musí bavit publikum svým působivým houpáním na houpačce. Přeci se nenechají něčím vyrušit," napsal na webu Dlisted.com uživatel Michael K.

Jan Kraus působí jako herec i moderátor. Česká televize pravidelně vysílá populární late night show Uvolněte se, prosím, kam si zve moderátor tři hosty. Kraus je známý svým ironickým a štiplavým humorem i pohotovým jednáním. Diváci si ho mohou pamatovat z pohádek Dívka na koštěti, Jak se budí princezny, z komedií Drahé tety a já, Bouřlivé víno, Krakonoš a lyžníci, Smích se lepí na paty, Černí baroni nebo z dramat Hanele a Musím tě svést.