Slovenský trenér Karol Marko vedl v minulé sezoně ve druhé lize Jihlavu, nyní mu ale končila smlouva a kouč neodolal vábení mužstva z české nejvyšší soutěže. "Dnes jsem se s Příbramí domluvil na spolupráci. Měl jsem z nejvyšší soutěže dvě nabídky. Pro Příbram jsem se rozhodl proto, že jsem měl z jednání velmi dobrý pocit. Pan Starka o mě stál a já se rozhodl na jeho nabídku kývnout," řekl agentuře Mediafax Marko.

Ten příbramské mužstvo sledoval už v závěru jara a tak má určitý úsudek o kvalitě týmu. "Viděl jsem v televizi zápasy se Žižkovem a se Sigmou Olomouc. Mužstvo by mělo z větší části zůstat pohromadě, takže je na čem stavět. Na týmu je hodně vidět práce italského trenéra Moralese. Je jasné, že i dál bude Příbram sázet na týmové pojetí hry," poznamenal Marko s tím, že na konkrétní cíle pro další sezonu je brzy. "Je ale jasné, že nebudeme chtít hrát o záchranu do posledního kola. Reálný cíl si ale teprve stanovíme. Když by se povedlo skončit lépe než na dvanáctém místě, bylo by to dobré," dodal s tím, že podzim byl v podání příbramského mužstva ve fotbalové lize naprosto v pořádku. "Musíme si vyhodnotit, proč jaro vypadalo jinak."

Co se týče změn v realizačním týmu, tak je Marko připravený, přivést si ze Slovenska svého asistenta. V klubu bude dál pokračovat kondiční trenér Ryba, naopak Petr Čuhel, jenž v Příbrami na konci sezony zastával funkci hlavního kouče v Příbrami skončil. Nyní míří do Mladé Boleslavi. Tam by měl v budoucnu být asistentem trenéra Dušana Uhrina mladšího.

Marko přitom vedl v uplynulé sezoně Vysočinu Jihlava, která skončila těsně za postupovými příčkami. "V klubu mi končila smlouva a já se s bolavým srdcem rozhodl vedení Vysočiny říct, že kontrakt neprodloužím. Za ty dva roky mi ale klub přirostl k srdci. Myslím, že jsme tam odvedli dobrou práci. Jihlava měla jako úkol posunout se do tří let do nejvyšší soutěže. Myslím, že je to k tomu dobře nastartované," dodal Marko.

Odchod trenéra potvrdil i tiskový mluvčí Vysočiny Jihlava Miroslav Fuks. "Pan Marko se v úterý rozhodl nepokračovat v našem klubu. Vedení Vysočiny se proto bude nyní situací ohledně obsazení místa kouče zabývat. Na nějaká jména je ale pochopitelně brzy," řekl Fuks agentuře Mediafax.