Začátkem měsíce se v médiích objevila informace o sloučení dvou tradičních futsalových celků CC Jistebník a Mikesky Ostrava. Jak dlouho se tato změna připravovala?
S touto myšlenkou si pohráváme již několik let, jelikož pohyby hráčů mezi našimi kluby byly velmi časté a ne vždy byly jednoduché, neboť Mikeska byla našim soupeřem v první lize. Poté, co sestoupila do druhé ligy, se tato možnost jevila jako reálnější.
Co od této spolupráce a změny očekávat?
Mikeska má ve svém kádru spoustu mladých perspektivních hráčů, nám se díky našemu působišti v Brušperku a v Bílovci poněkud hůře dařilo dávat dohromady širší kádr juniorských hráčů. Dojíždění z okolních obcí je pro mladé často velký problém, kdežto Mikeska těží z nižších ostravských soutěží, kde potenciál ostravských hráčů je velký a není pro ně problém dojíždět na tréninky. Sloučením klubů vznikne silný tým, kde ti nejlepší budou hrát první ligu, mladí hráči budou hrát pravidelně druhou ligu. Zvýší se konkurence mezi hráči, což bude jenom dobře.
Jakým stylem bude klub fungovat? Bude se i někdo z Mikesky vážněji podílet na chodu klubu?
Z názvu nového klubu CCM SATUM CZECH Jistebník lze vše podstatné odvodit. Pro jistebnické hráče se de facto nic nemění, pouze se v A-týmu objeví noví hráči. Ti, kteří byli u nás na hostování z Mikesky již budou kmenovými hráči. Pro hráče Mikesky to bude, doufám, posun k lepšímu. Řízení klubu budu mít na starosti opět já. Mirek Vokulič, nový viceprezident, se bude věnovat juniorským soutěžím a své práci v KF ČMFS. Předpokládám, že do chodu klubu se zapojí zkušení harcovníci jako Dušan Halamíček, Slávek Cirkl apod., kteří jsou s futsalem již dlouho spjati. Velmi si slibuji od Patrika Mičkala, který bude přínos na trenérské lavičce. Zároveň je před námi těžký úkol, jak ideálně obsadit trenérském posty u A-týmu, druholigového B-týmu a juniorů.
S jakým cílem vstoupí Jistebník do další sezóny?
Cíle klubu? Zatím tvoříme soupisky a hledáme posily, takže o cílech zatím neuvažujeme. Pokud se stabilizuje loňský prvoligový kádr a podaří se doplnit tým o hráče, které máme v hledáčku, tak si myslím, že loňský sestupový stres již prožívat nebudeme. Určitě budeme myslet na vyšší příčky. V druhé lize bych rád viděl naše béčko na předních místech v tabulce.
Kde budou jednotlivé týmy hrát svá domácí utkání?
A-tým i B-tým bude hrát v Brušperku. Junioři asi v Ostravě, podle složení obou družstev.

Díky za rozhovor.