Nejvýše postavenou tenistkou na turnajovém pavouku je stejně jako vloni Rakušanka Yvonne Meusburgerová, momentálně 130. tenistka světového žebříčku. Jedničkou měla být původně Italka Romina Oprandiová, jenže ta se v minulém týdnu pořadatelům omluvila kvůli zdravotním potížím.

Nejvýše nasazenou Českou je šestka Sandra Záhlavová, finalistka turnaje RC Sport Trophy v Brně. Kromě ní budou ve hře její krajanky Renata Voráčová a Tereza Hladíková. Divoké karty od Českého tenisového vazu dostaly sestry Karolína a Kristýna Plíškovy a Iveta Gerlová.

Z kvalifikace postoupila do hlavní mezi 32 nejlepších ještě další česká naděje Darina Šeděnková. S ní prošly v pondělí do hlavní soutěže ještě Lesja Čurenková z Ukrajiny, Slovenka Michaela Pochabová a Dia Jevtimovová z Bulharska.

Hráčky si mohou ve Zlíně vylepšit postavení na světovém žebříčku a stav konta. Vítězka získá 90 bodů a na své konto si připíše 7315 dolarů. V premiérovém ročníku se z prvenství radovala Klára Zakopalová, vloni zvítězila Němla Anna-Lena Grönefeldová.