Formace se objevila na pódiu krátce po 20. hodině a své vystoupení odstartovala písní How Long, která pochází z aktuálního alba The Long Road Out Of Eden z roku 2007. "Ahoj všichni. Jsme Eagles. Jsme velice rádi, že jsme mohli konečně dorazit do České republiky," prohlásil v úvodu kytarista a zpěvák Glenn Frey a dodal: "Zahrajeme hodně vašich oblíbených hitů."

Hudebníci rozdělili svůj koncert do dvou polovin oddělených dvacetiminutovou přestávkou. V první části zaznělo 11 skladeb, ve které nechyběla nejhranější a nejúspěšnější píseň skupiny Eagles s názvem Hotel California z roku 1976. Krátce po svém vydání získala skladba platinovou desku i cenu Grammy. České publikum ocenilo kapelu rozsáhlým potleskem už při prvních tónech této písně. Diváci se dále dočkali skladeb Peaceful Easy Feeling, Guilty of the Crime, The Boys of Summer, I Can Not Tell You Why či I Do Not Want To Hear Anymore.

Druhou polovinu zahájila skupina baladami z desky The Long Road Out Of Eden: "Vítejte v druhé polovině našeho koncertu. Zahráli jsme dvě skladby z nového alba The Long Road Out Of Eden: No More Walks In The Wood a Waiting In The Weeds," zrekapituloval začátek druhé části Glenn Frey. Publikum dále potěšily hity Love Will Keep Us Alive z roku 1994, Walk Away nebo Take It To The Limit z roku 1975. Diváci si po koncertě vyžádali také bohatý počet přídavků.

Legendární kapela navštívila Prahu v rámci svého současného evropského turné, které zakončí 22. července v Lisabonu.

Kapela se pyšní mimo jiné nadstandardně vysokým počtem prodeje svých nahrávek. Jejich výběru největších hitů z roku 1976 se prodalo 42 milionů kusů. V roce 1994 absolvovali Eagles druhé nejúspěšnější turné, první pozici obsadila skupina Rolling Stones.

Eagles patřili v 70. letech mezi nejúspěšnější formace. V roce 1980 se skupina dočasně rozpadla, ale po 14 letech hudebníci opět navázali spolupráci. Eagles tvoří v současné době kytaristé a zpěváci Glenn Frey a Joe Walsh, baskytarista Timothy B. Schmit a bubeník Don Henley. Hudebníci prodali celosvětově více než 120 milionů kusů svých alb a získali několik prestižních cen Grammy. V roce 1998 byla skupina uvedena do Rock and Rollové síně slávy.