V pražské vinotéce se sešli hudebníci Lou Fanánek Hagen, Bohouš Josef, Michal David a producent muzikálu Oldřich Lichtenberg. Společně oslavili úspěšný prodej alba Mona Lisa, který se dočkal Zlaté desky.

Slavnostního předávání se zúčastnily také představitelky ústředních rolí. Mezi pozvanými hosty se objevily Monika Absolonová, Dasha či Hana Zagorová.
Výpravný muzikál Mona Lisa měl v Divadle Broadway premiéru 4. března letošního roku. Představení obsahuje 20 původních skladeb, které textem doplnil Lou Fanánek Hagen. Na divadelním jevišti ožívá příběh o tajemné tváři, kterou ve svém slavném obrazu zachytil malíř Leonardo da Vinci.

Mona Lisa a její sestra Margherita se v představení vyznávají z lásky, aniž by tušily, že milují stejného muže. Děj muzikálu se odehrává v době, kdy da Vinci přijíždí do Florencie a ve městě zmítaném nepokoji získá lukrativní zakázku na výzdobu Radní síně. Tvůrci fiktivní příběh doplňují odkazy na realitu. Vedle da Vinciho v představení vystupují i další renesanční umělci Rafael Santi a Michelangelo Buonarroti.

Pražské Divadlo Broadway bude Monu Lisu ve svém programu společně s muzikálem Adéla ještě nevečeřela uvádět až do konce roku. V prosinci se na zdejší scénu vrátí v obnovené premiéře představení Kleopatra.