"Dlouho mi to nešlo, neběžely mi nohy, plazila jsem se tam," zkritizovala se Špotáková, která začala výkonem jen těsně nad 58 metrů. "Trvalo mi dlouho, než jsem se dostala do varu. Možná i proto, že rozcvičení bylo kratší než obvykle. Jsem tady hrozně roztržitá, nesoustředím se jako normálně, lidi mě zdraví, chodí si pro podpisy. Navíc si musím uvědomit, že nejdu na trénink, ale závodit," připomněla Špotáková, že dějiště mítinku, pražská Juliska, je jejím domovským stadionem, kde denně trénuje.

Ačkoli dlouhý pokus se jí podařil až posledním hodem, celou dobu věřila, že to tak dopadne. "Já si na tuhle sezonu docela věřím, ale musela jsem zabrat. Byl to upracovaný pokus, vlastně jen kvůli divákům, kterých přišlo dost a fandili, ale aspoň jsem se ujistila, že umím hodit, když si řeknu, že musím," ocenila.

Špotákovou těší, že před ostravskou Zlatou tretou poslala vizitku své německé soupeřce Christine Obergföllové, vedoucí ženě letošních světových tabulek. "Ve Štrasburgu mi říkala, že se docela vyděsila, když zjistila, že přijedu. Má se mnou trochu problém, což mě těší. Mou hlavní motivací je porazit ji na Zlaté tretře, což nebude vůbec jednoduché," ví Špotáková, která nejdelšího hodu dosáhla starším typem oštěpu, stejným, kterým na podzim vytvořila světový rekord. "S tím novým jsem se ještě tak docela neskamarádila," podotkla.