"Moc mě to mrzí, tím spíš, že jde o domácí závod. Na vítěze Dextera Faulka jsem si věřil a na čas pod 13,29 bych měl," zmínil Svoboda hranici vlastního českého rekordu, poté, co ho při závodu zastavila křeč stehenního svalu. "Zabral jsem, a cítil, jak se mi začíná stahovat stehno, udělala se tam boule. Teď jen doufám, že to zranění nebude vážné, a udělám všechno pro to, abych český rekord ještě letos překonal," řekl Svoboda.

"Zdraví je můj největší protivník a zdá se, že začínám mít smůlu na domácí závody. V zahraničí se mi daří, ale doma ne," posteskl si Svoboda. "Možná je to nervozitou, že se chci doma ukázat v nejlepším světle. Chci se ukázat jako špičkový překážkář, ale vždycky se jen ukážu jako atlet, který se dokáže doma zranit. Že by doma nestartoval, o tom Svoboda nechce ani slyšet.

"Kdepak, dlužím to lidem, kteří mi věřili, když mě jako neperspektivního atleta vyhodili z Dukly," zavrtěl hlavou. "Kdepak, já se budu snažit tu smůlu prolomit," dodal Svoboda, který tuší, že za jeho svalové problémy může možná trvale pobolívající achilovka. "Vždycky mi trošku pomůže kryokomora, ale vyléčit se mi ji nedaří. Tím, že v tréninku uhýbám levé noze, přetěžuju tuhle pravou," řekl.

"Závod jsem ale dokončil a odešel jsem z dráhy po svých, tak snad je to jen křeč a nic jiného," zadoufal. "Chci se dát brzy dohromady. Už nechci být překážkář, který bude běhat časy kolem 13,70," naznačil Svoboda své velké ambice.