Ve druhém vzájemném utkání se role obou týmů otočily. Zatímco v neděli se Češkám dařilo, v odvetě jim soupeřky agresivní obranou ztěžovaly hru v útoku. Domácím se nešla souhra s pivotem, neprosadila se křídla a oproti předchozímu duelu se nedařilo ani brankařkám.

Na straně Turecka podala výborný výkon Özelová. Hostující družstvo celý zápas vedlo, výraznější náskok si dokázalo vypracovat již v průběhu první půle. Ve druhém poločase se českému celku díky několika přesilovým hrám podařilo snížit až na rozdíl dvou branek, ale Turkyně nakonec dovedly zápas do vítězného konce.

Přípravný mezistátní zápas házenkářek

Česko - Turecko 21:25 (11:15)
Sestava a branky ČR: Doláková, Dederlová, Satrapová - Zámorská 1, Kysučanová 9/3, Jalůvková 1, Crhová 1, Salčáková, Růčková, Kutlvašrová, Keclíková, Vítková, Hrbková 1, Simerská 1, Martinková, Tomečková 7. Nejvíce branek Turecka: Özelová 9/3, Iskenderogluová 4. Rozhodčí: Novotný, Hanák. Vyloučení: 4:10. Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/4. Diváci: 120.