„Jedenatřicetiletý řidič osobního auta značky Peugeot vjel z dosud neznámých příčin na rovném úseku silnice v Dolní Lutyni na trase mezi Orlovou a Bohumínem do protisměru, přímo pod kola projíždějícího polského kamionu. Řidič osobního auta byl na místě mrtvý,“ řekla Viačková.

Policisté prověřují několik verzí nehody. „Mohlo jít o zdravotní potíže řidiče, příliš rychlou jízdu, nebo o vliv alkoholu či jiných omamných látek. V úvahu může přicházet i technická závada na vozidle,“ sdělila policejní mluvčí s tím, že dechová zkouška na alkohol byla u řidiče kamionu negativní.

„Řidič osobního auta zůstal po srážce zaklíněný mezi přístrojovou desku a sedadlo. Po vyproštění mohl lékař pouze konstatovat mužovu smrt,“ uvedl pro agenturu Mediafax mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Podle něj byla zranění řidiče neslučitelná se životem. Řidič kamionu vyvázl bez zranění. Na místo vylétl i vrtulník, záchranáři ho však odvolali.

Silnice je v místě tragédie uzavřena, policisté dopravu odklánějí po objízdných trasách. Podle Viačkové musejí řidiči počítat s místní objížďkou nejméně tři hodiny.