Obžalovaní jsou statik, který vypočítal kotvení jeřábu, a stavbyvedoucí, který finální stavbu prováděl. "Oba dva jsou obžalovaní z trestného činu obecného ohrožení," popisoval v úvodní řeči státní zástupce Zdeněk Čermák.

"Necítím za tu nehodu žádnou vinu," odpověděl při výslechu soudkyně Dany Haňkové statik Jiří Smolař. Podle jeho slov vypracoval osudný statický rozbor na základě dodaných podkladů, ze kterých vyplývalo, že měl být jeřáb ukotven na kříž, a nikoli na betonovou desku. "Navíc chyběla dokumentace o jeřábu, tu jsem si musel sehnat od známých," podotkl před soudem stavební inženýr.

Celá tragická kauza se projednává v odborné rovině a jsou u soudu přítomni odborníci z oboru statiky a stavebnictví. I z důvodu značné složitosti případu bylo přípravné řízení několikrát přešetřeno a k původnímu obvinění statika přibyla i obžaloba stavbyvedoucího Miloslava Fišara. Vyšetřování na podzim 2008 potvrdilo, že na neštěstí měl podíl i on.

Stavební jeřáb se zřítil údajně vinou špatného statického výpočtu na stavbě aquaparku na podzim roku 2007. Na místě neštěstí zemřeli dva dělníci, další muž byl vážně poraněn.

Kromě obou obviněných a znalců v pondělí před soudem vystoupí i poraněný dělník ze stavby, který po pádu jeřábu má trvalé zdravotní následky.

Za trestný čin obecného ohrožení hrozí oběma obviněným až desetileté vězení.