Po přečtení obžaloby začal soudce číst rozsáhlý spis. "Je možné, že v dalších dnech po přečtení spisu, na návrh stran pozveme některé svědky," uvedl Mucha.

Krejčíře, který se v současné době zdržuje v Jihoafrické republice, u soudu zastupuje jeho advokát. Ten má podle mluvčí soudu Barbary Plchotové stejná práva jako obžalovaný. Soud Krejčíře viní, že jako předseda představenstva společnosti Corado Holding a vlastník obchodní společnosti na britských Panenských ostrovech měl v letech 1997 a 1998 realizovat pochybné obchody zejména s cennými papíry. Na úkor firmy Corado Hoding tak měl pro svou společnost na ostrovech získat 270 milionů korun.

Ve své výpovědi Krejčíř 19. června 2002 poté, co proti němu bylo v dubnu 2002 zahájeno trestní stíhání, uvedl, že obvinění nerozumí a považuje ho za účelovou kriminalizaci jeho osoby. Dodal, že se žádné trestné činnosti nedopustil. Nákup akcií zahraniční společnosti, které podle žalobce neměly žádnou bonitu, označil za výhodný, přičemž nikdo neutrpěl žádnou újmu. Krejčíř také upozornil, že byl hlavním držitelem akcií společnosti Corado Holding. Krejčířovu výpověď na úvod pondělního líčení četl soudce Mucha.

Společnost Corado Holding je zapsána v obchodním rejstříku od října 1996 s počátečním základním kapitálem čtyři miliony korun, který se postupně zvedl až na jednu miliardu 28 milionů korun. Firma se zabývala především obchodem s realitami, pronájmem bytových i nebytových prostor a aut i přívěsů, zprostředkováním a obchodní činností. Od února 2006 je v likvidaci.