Špotáková, která zahájila sezonu na Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově hodem dlouhým 65,96 metru, zvítězila minulou středu na mítinku ve francouzském Štrasburku, kde hodila 66,13 m. Špotáková se netají tím, že formu má a že se jí hází dobře. Pořadatelé proto vypsali prémii pro případ, že by se české olympijské vítězce podařilo překonat vlastní světový rekord 72,28 metru. Špotáková by v tom případě inkasovala 20 tisíc dolarů.

Finanční prémie, i když skromnější, je připravena i pro světového rekordmana v desetiboji Šebrleho, který se na Julisce představí ve třech disciplínách - vrhu koulí, běhu na 110 metrů překážek a skoku do dálky. Právě v dálce, kde je jeho osobní rekord 811 centimetrů, by měl mistr světa přeskočit osmimetrovou hranici, aby inkasoval 1000 dolarů.

K vrcholům mítinku bude patřit i závod mužských štafet na 4 x 100 metrů, kde by česká sestava ráda překonala domácí rekord z roku 1972 a také splnila limit pro mistrovství světa v Berlíně. Soupeřem jim budou štafety Maďarska a Slovenska.

Hlavní program Memoriálu Josefa Odložila začíná v 17 hodin.