Po dvoutýdenní dovolené se hráči Mladé Boleslavi sejdou v pondělí 15. června. Hned ten den odcestují na kondiční soustředění do areálu Břízky u Jablonce nad Nisou, kde v prvním červnovém týdnu pobývalo také reprezentační družstvo České republiky před přátelským mezistátním utkáním s Maltou. V dalším průběhu je čeká ještě jedno soustředění a devět až deset přípravných duelů.

Po návratu z Břízek budou svěřenci Dušana Uhrina mladšího v následujícím týdnu trénovat v domácím mladoboleslavském prostředí a sehrají dvě přátelská utkání na hřišti nymburského sportovního centra. V úterý 23. června proti akademické reprezentaci České republiky a v neděli 28. června proti slovenské Nitře.

Dalším letním soustředěním bude pro mladoboleslavské fotbalisty devítidenní herní kemp v Rakousku, kam odcestují v pondělí 29. června. V okolí Salcburku a Innsbrucku plánují sehrát čtyři utkání se zahraničními soupeři a do Mladé Boleslavi se vrátí v úterý 7. července.

Do zahájení mistrovského programu stihnou ještě tři přípravné duely s druholigovými soupeři. V sobotu 11. července proti Vlašimi, v úterý 14. července proti Ústí nad Labem a v neděli 19. července proti Jihlavě.