Vondráčková, která běžně vystupuje ve velkých koncertních halách, narozeninové vystoupení výjimečně uspořádá v komorním prostředí pražského Kalichu s kapacitou 432 míst. "Láká mě opravdu blízký kontakt s publikem. Člověk si připadá, jako by si diváky pozval k sobě domů a příjemně si s nimi povídal. Volím trochu jiný repertoár než pro velká pracoviště. Tady si mohu dovolit do programu zařadit i vyložené hudební bonbónky, které by v halách nevyzněly," uvedla zpěvačka.

Během narozeninového koncertu Vondráčkovou doprovodí Charlie Band. Jejím jediným hostem bude zpěvačka Šárka Vaňková, která Vondráčkovou považuje za svůj hudební vzor.

Helena Vondráčková patří mezi stálice domácí popové scény. Svou hudební kariéru zahájila v roce 1964 vítězstvím v soutěži Hledáme nové talenty. Již o rok později se díky svým písním Červená řeka a Pátá stala držitelkou Zlatého slavíka. V roce 1968 založila společně s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem hudební trio Golden Kids. Její tvorbu 80. let nejvíce ovlivnila spolupráce s Jiřím Kornem. Vondráčková v současné době účinkuje v muzikálu Mona Lisa na scéně Divadla Broadway. Na letošní rok plánuje vydání nového alba, jehož součástí bude píseň Mít rád až k zbláznění.