Českomoravský fotbalový svaz oficiálně zveřejní kompletní kandidátku v pondělí po pečlivém prozkoumání, zda všechny kandidatury mají potřebné náležitosti včetně lustračního osvědčení a výpisu z trestního rejstříku. Už nyní je však jisté, že do souboje o funkci předsedy svazu na volební Valné hromadě ČMFS 27. června v Praze půjdou jen dva kandidáti: internacionál a trenér Ivan Hašek a prezident klubu FK Viktoria Žižkov Luděk Vinš. ČMFS sice ve čtvrtek oznámil kandidaturu generálního ředitele klubu FK Teplice Františka Hrdličky, ale chyběla jí základní náležitost - Hrdličkův souhlas.

"Byl jsem sice kandidován, ale svůj podpis jsem pod kandidaturu nepřipojil. Učinil bych to jenom v případě, že by nekandidoval Ivan Hašek. Ten ovšem kandidovat bude, takže tím je to pro mě uzavřená záležitost. Včera jsem s ním osobně hovořil a rozhodl jsem se. Byl jsem sice požádán, abych kandidoval aspoň na místopředsedu za Čechy, ale říkám ne. Nebudu kandidovat na vůbec žádnou funkci ve výkonném výboru svazu a ani do žádné volené komise. Soustředím se na práci v klubu a budu vyvíjet jen jednu další aktivitu, která bude směřovat k osamostatnění ligy," řekl Hrdlička v sobotu agentuře Mediafax. V dosavadním výkonném výboru ČMFS zastupoval ligové kluby. Mandát tohoto výboru skončí 27. června.

Kandidátka na funkce do vedení fotbalového svazu je velmi pozoruhodná. Vinš kandiduje nejen na předsedu, ale také post místopředsedy za Čechy. Jeho konkurenty budou generální ředitel Slavie Petr Doležal, předseda Pražského fotbalového svazu Václav Chvála a předseda dozorčí rady FK Dukla Praha Jindřich Rajchl. Rekordmanem kandidatur je Petr Doležal, jenž kandiduje na tři pozice: na místopředsedu za Čechy, na III. místopředsedu za ligu a na člena výkonného výboru za ligové kluby.

Ambice stát se II. místopředsedou za Moravu mají Jiří Kubíček, jenž tuto funkci zastává v současném výkonném výboru. Jeho konkurenty jsou Tomáš Trucha z Baníku Ostrava, současný člen výkonného výboru Dalibor Kučera a šéf Slavie Kroměříž Zdeněk Zlámal.

Za ligu chtějí kandidovat na funkci III. místopředsedy kromě Petra Doležala také současný muž na této pozici Jaroslav Vacek a šéf Viktorie Plzeň Miroslav Kříž.

Největší konkurence je v kandidaturách na posty členů výkonného výboru za ligové kluby, v nichž figuruje kromě Petra Doležala a Tomáše Truchy dalších 13 uchazečů. Mezi nimi internacionál a generální ředitel SK Dynamo České Budějovice Karel Poborský, prezident Příbrami Jaroslav Starka, šéf Mladé Boleslavi Josef Dufek, ředitel 1. FC Brno Radek Bělák a další.

Za regiony v Čechách podal mimo jiné další kandidaturu Václav Chvála, kandiduje i internacionál Luboš Kubík, jehož navrhl Krajský fotbalový svaz Pardubice.

V kandidaturách na členy odvolací a revizní komise figuruje i její současný předseda Ondřej Lněnička. Mezi kandidáty do arbitrážní komise je i právník Julius Kramarič, který je v současné době v domácím vězení v hotelu v Johannesburgu v Jihoafrické republice, kde čeká na soud. Byl obviněn z vydírání podnikatele Radovana Krejčíře, když za ním přijel v zastoupení Jaroslava Starky. Termín soudního přelíčení v Johannesburgu je stanoven na 22. června, tedy pět dnů před konáním Valné hromady ČMFS.