"S Mauricem Hamptonem i s Pavlem Milošem jsme podepsali smlouvy na dva roky," prozradil generální manažer Pardubic Pavel Stara.

Pětadvacetiletý Hampton má za sebou povedenou premiérovou sezonu v české nejvyšší soutěži, v níž patřil ke klíčovým postavám libereckých Kondorů. Ročník zakončil bilancí 19,7 bodů na zápas. "S Mauricem jsem udělal výbornou zkušenost - jak herní, tak lidskou. I proto je pro mě velmi důležitým článkem při budování nového týmu," uvedl trenér Jan Slowiak, který přišel do Pardubic teprve v květnu rovněž z Liberce.

"Maurice dobře ví, že v Pardubicích bude jeho role trošku odlišná - o střelecké pozice se bude více dělit s ostatními hráči," řekl dále Slowiak, jenž nepochybuje, že Hampton novou roli zvládne.

Devětadvacetiletý Miloš oblékal v NBL dresy Sparty, Prostějova a Děčína. V závěru sezony 2008/09 překonal jako první hranici jednoho tisíce nastřílených trojek v samostatné české lize - aktuálně jich má na kontě 1024. "Pavla jsem vnímal jako soupeře dlouhá léta. Myslím si, že vím o jeho silných stránkách, a vím, že může být pro náš tým velmi užitečný,“ předeslal Slowiak.