V seznamu přihlášených pilotů nechybí ani vedoucí muž MMČR Roman Kresta, který i ve čtvrtém podniku seriálu pojede s vozem Peugeot 207 S2000. Vloni až do poslední chvíle bojoval o prvenství, z něhož se nakonec v cíli radoval Václav Pech. Právě před ním nyní Kresta vede o 26 bodů v celkovém pořadí a svůj náskok bude hájit v Hustopečích.

Rally odstartuje v pátek 12. června v Brně, o čtyři hodiny později závodníci vyrazí na trať divácké superspeciální rychlostní zkoušky na brněnském výstavišti a první soutěžní den zakončí až po půlnoci. "S jízdou v noci nemám zásadní problém, ale očekávám, že se to odrazí na počtu fanoušků kolem tratí a spíše přijdou až v sobotu. Byl bych raději, kdyby se potmě odjely dvě tři zkoušky. Ovšem tady se startuje pozdě a poslední zkouška se pojede hodně po půlnoci," uvedl v tiskové zprávě Kresta, který pojede se startovním číslem 1.

Čtvrtý podnik MMČR vynechá Josef Peták. Kromě něj budou z české špičky podle očekávání scházet Jan Kopecký, Martin Prokop a Martin Semerád. První z nich dává v barvách továrního týmu Škoda Motorsport přednost startům v závodech seriálu International Rally Challenge, pro Prokopa se Semerádem jsou prioritou starty v soutěžích mistrovství světa.

Agrotec Mogul Rally Hustopeče během dvou dní celkem 16 měřených úseků o délce 190 kilometrů. Vítěz přijede na cílovou rampu v Hustopečích před 16. hodinou.