Vedení Sigmy Olomouc muselo začít šetřit, a proto ukončilo spolupráci s několika zkušenějšími fotbalisty. "Máme tady mladé a talentované hráče, kteří nejsou o nic horší než ti zkušenější. Navíc jsme museli nějaké miliony v rozpočtu ušetřit, a tak jsme se dohodli na tom, že nás opustí fotbalisté jako Šuškavčevič nebo Kobylík," přiznal Kubíček.

"S Davidem jsme měli domluvu. Vrátil se v zimě domů a dostal možnost hrát a ukázat se. Smlouvu měl do konce roku a byla možnost, že ji poté o další dvě sezony prodloužíme, nebo ji v létě o půl roku předčasně ukončíme. David o tom věděl, a jelikož toho na jaře moc nenahrál, rozhodli jsme se jej kvůli úspoře financí uvolnit," řekl Kubíček.

Sportovní ředitel Sigmy přiznal, že klub více spoléhá na jiné hráče. "Jsou tady Janotka, Petr nebo Štěpán, kteří jsou hodně talentovaní, kopou za méně peněz a na jaře ukázali, že mají lepší formu a výkonnost než David Kobylík. Proto jsme se rozhodli jít touto cestou," dodal Kubíček.

Co bude dál, to zatím Kobylík, mistr Evropy do 21 let z roku 2002, netuší. "Teprve jsem se dozvěděl, že mě Sigma nechce, že neuplatnila opci, takže zatím nevím, kde budu hrát," řekl Kobylík na internetových stránkách klubu. Ze záložníka je nyní amatér a může si hledat nové angažmá.