Největší poptávka je podle očekávání po obránci Ondřeji Čelůstkovi. O něj se zajímají špičkové české kluby i bundesligový Hannover. Devatenáctiletý zadák se už byl v Německu na začátku týdne ukázat. "Zatím není rozhodnuto, kam zamíří. O jeho přestupu budeme teprve jednat," řekl Minář. Kromě Čelůstky se tuzemské kluby vyptávaly na zlínského stopera a kapitána Iva Zbožínka a útočníka Karla Kroupu, jehož trefy až do konce sezony držely Zlín ve hře o záchranu.

Majitel zlínského klubu Zdeněk Červenka pár hodin po sestupu do druhé ligy dal jasně najevo, že klub bude v příští sezoně hospodařit s výrazně nižším rozpočtem. Proto se počítá s odchody dalších fotbalistů. "Všechno je příliš čerstvé, takže jsme ještě neurčili, jakou strategii ohledně fungování klubu určíme. Rozpočet i kádr na druhou ligu se budou odvíjet od toho, jaké transfery směrem od nás se podaří uskutečnit," poznamenal Minář.

Ten se před začátkem jarní části sezony přesunul z ředitelské kanceláře na post hlavního kouče a pod jeho vedením se herní projev týmu výrazně zlepšil. Minář však neví, zda bude v této pozici pokračovat. "I ve druhé lize by šly obě funkce skloubit, ale budu respektovat přání majitele. Ani tuto záležitost jsme ještě nedořešili," pravil Minář. Jasno bude nejpozději 22. června, kdy Zlín začne letní přípravu.