ČÁSLAV - Čáslav vzhledem k nevyhovujícímu zázemí nejspíš bude případné nabídky k odkupu první ligy vážně zvažovat. I přes různé informace médií ale dosud žádné konktrétní jednání nikdo z vytipovaných zájemců o nejvyšší soutěž nevedl. Představitelé Jihlavy a Hradce Králové v pondělí agentuře Mediafax řekli, že s Čáslaví nejednali.

FC Vysočina Jihlava se před začátkem sezony netajila tím, že si chce postup do I. ligy vybojovat. "My však upřednostňujeme sportovní stránku a naším hlavním cílem bylo vybojovat si postup na hřišti. Ještě ale není konec druhé ligy, a proto není vhodné se k tomu blíže vyjadřovat. S Čáslaví jsme nejednali, rozhodující slovo má stejně nakonec až představenstvo klubu. Touto otázkou se budeme zabývat až na konci sezony," řekl Mediafaxu Zdeněk Tulis, předseda FC Vysočina Jihlava.

Dalším zmožných zájemců, který by mohl od čáslavského klubu koupit práva na první ligu, je FC Hradec Králové. "Slyším o tom z médií, ale nic bližšího o tom nevím. Vyjádřit se k tomu musí předseda představenstva Richard Jukl, ale ten bude v Česku až ve středu. Nyní je v Itálii," poznamenal sekretář východočeského klubu Martin Černík.

Richard Jukl pak agentuře Mediafax formou textové zprávy zaslal své vyjádření: "Z Hradce Králové nikdo s Čáslaví ohledně odkupu první ligy nejednal."

Ani ve Slovácku kontakt s Čáslaví nepotvrdili. "V tuto chvíli je to bez komentáře a tím je řečeno vše. Rád bych poskytl podrobnější informace, ale není to možné. Opravdu není co komentovat. Nerad bych svým vyjádřením vyvolával jakékokoliv dojmy," řekl Mediafaxu ředitel klubu Vladimír Krejčí.