PRAHA - "Jsme hrozně šťastní, že se Moby rozhodl vystoupit na našem festivalu. Nepochybuji o tom, že se pro fajnšmekry taneční muziky stane toto vystoupení událostí roku. Abychom navodili festivalovou atmosféru, rozhodli jsme se uskutečnit ve třech českých městech tzv. Moby night," uvedl ředitel Sázavafestu Pavel Kloupar.

Atmosféru letošního ročníku Sázavafestu navodí 10. června v brněnském klubu Fléda DJové, kteří zahrají největší Mobyho hity, společně s kapelami Bad Ass Honkies, Bullerbyne a Midilidi. V pardubickém klubu Žlutý pes Mobyho 12. června hity doprovodí Lakeside X a Alef Zero. Sérii nocí v rytmu elektronické hudby završí Lakeside X společně s Le Pneumatique 18. června v českobudějovickém klubu Marty´s.

Devátý ročník Sázavafestu se uskuteční ve dnech 30. července až 2. srpna v Kácově. K jeho dalším potvrzeným hostům patří britský zpěvák Jimmy Somerville, New York Ska Jazz Ensemble z USA, němečtí Die Happy nebo Speed Caravan z Francie. Domácí scénu zastoupí kapely Monkey Business, Support Lesbiens a J.A.R. nebo zpěvák Marek Ztracený.

Vstupenky na multižánrový hudební festival Sázavafest lze do 20. června zakoupit za zvýhodněnou cenu 899 korun. Poté si zájemci budou muset 300 korun připlatit.