PRAHA - Návštěvníci budou moci zhlédnout 15 mechanických modelů dinosaurů v životní velikosti a show jim tak zprostředkuje jedinečný pohled na život, který na Zemi vládnul před miliony let. Představení Putování s dinosaury mělo loni světovou premiéru v Sydney, odkud se po velkém úspěchu přesunulo na turné po Spojených státech amerických.

"Dinosauři jsou vyrobeni ve skutečné velikosti, proto se vejdou jen do těch největších hal. Jedná se o představení za deset milionů liber nebývalé velikosti a kvality, které pobaví všechny věkové kategorie. Věříme, že jsme vytvořili nový druh zábavy," uvedla ředitelka produkční společnosti The Creature Production Company Carmen Pavlovicová.

Zábavná show Putování s dinosaury vychází ze stejnojmenného seriálu televizní stanice BBC, který na celém světě vidělo více než 700 milionů diváků. Oba projekty stimulují lidskou fantazii natolik, že se diváci na chvíli skutečně ocitají v blízkosti pravěkých monster. Tým 50 techniků a umělců vytvořil modely 10 živočišných druhů, mezi nimiž nechybí Tyranosaurus Rex, Plateosaurus nebo Stegosaurus. Vyvrcholením celé show bude nástup Brachiosaura, jehož výška dosahuje 11 metrů.

Představení bude zahájeno rozdělením pevniny na jednotlivé kontinenty, po němž bude následovat pohled na formování oceánů a krajiny. Show následně vylíčí vývoj dinosaurů až po jejich vyhynutí v návaznosti na klimatické změny.

Vstupenky na Putování s dinosaury jsou od 1. června k dostání v předprodeji v cenovém rozmezí 520 až 880 korun.